Czy jest coś lepszego niż napompowanie łapy własnoręcznie zrobionym, betonowym hantlem? Tak, jest sporo takich rzeczy, co nie znaczy, że nie warto takich hantli w domu wykonać. Kilkadziesiąt złotych zostaje w kieszeni, a oprócz tego znajomi uznają Was za mistrza kreatywności i złotą rączkę. Dobry deal jak na 1.5 godziny roboty w garażu. Jak zrobić hantle z betonu?

hantle

Worek cementu – 8zł Metr tury stalowej – 6zł Napompowana klatka – bezcenne!

Hantelki są wygodne i nie kruszą się przy ostrożnym użytkowaniu. Moje ważą po 8.5kg, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić je trochę cięższe lub lżejsze. Czego potrzebujemy?

  • worek cementu albo najlepiej gotowej zaprawy murarskiej
  • rura, można kupić, albo znaleźć jakąś gotową, np. od starego odkurzacza. Ważne, żeby dobrze leżała w dłoni
  • doniczka albo wiaderko. Coś co posłuży nam jako foremka.
  • coś, żeby zakotwiczyć rurę w cemencie. Tutaj wolna amerykanka, ja użyłem drutu, ale sposobów może być milion
Warto przyinwestować w piłkę do metalu

Warto przyinwestować w piłkę do metalu

Instrukcji jako takiej nie będzie, bo wykonanie jest trywialne. Zmieszaj zaprawę z wodą, wypełnij foremkę, włóż rurę. Powtórz 4 razy i voilà! Jedyne, o czym trzeba pamiętać to zabezpieczenie rury. Można zrobić w niej otwór, przeciągnąć drut albo włożyć pręcik. Sama rura, bez żadnego zamocowania, może się wyślizgnąć z betonu, a to prosty sposób na stratę kilka zębów podczas wyciskania na ławeczce.

Profesjonalizm w każdym calu

Profesjonalizm w każdym calu

Po kilku godzinach beton wydaje się na pierwszy rzut oka gotowy, ale lepiej go nie ruszać. Łatwo wtedy o poluzowanie rury. Lepiej poczekać te kilkanaście godzin, zanim wyciągniemy ciężarek z formy. Trening nie zając, nie ucieknie.

  • Did you like it?
  • Yes   No